Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень Національної академії наук України є українським партнером проекту «LET'S CYCLE AT THE BLACK SEA - LetsCYCLE» («Давайте їздити на велосипеді у басейні Чорного моря- LetsCYCLE») eMS BSB 998 (No. MLPDA 88703/26.06.2020), який реалізується відповідно до Угоди про фінансування Спільної операційної програми «Басейн Чорного моря 2014-2020» для Програми прикордонного співробітництва ЄІС 2014-2020 ENI-CBC/2015/039-010 від 23 грудня 2016 року між Європейською комісією, Урядом України та Міністерством регіонального розвитку і державного управління Румунії.

Основна мета проекту – поліпшення добробуту людей у регіонах басейну Чорного моря через стійке зростання і спільний захист навколишнього середовища шляхом розвитку туристичного / культурного секторів у транскордонних країнах. Особлива увага у проекті приділяється молоді, жінкам та особам з інвалідністю.

Завдання проекту:

1. просування бізнесу і підприємництва за допомогою спільної цифрової платформи;

2. створення велосипедних маршрутів для велосипедного туризму;

3. організація спільних заходів (тренінгів та конференцій) із концепцією «Cycle-friendly» за участю студентів і викладачів.

Партнери проекту:

- муніципалітет м. Сакар’я (Туреччина/Провідний Партнер),

- університет прикладних наук м. Сакар’я (Туреччина),

- Шуменський університет ім. Костянтина Преславського (Болгарія),

- Галацький університет «DUNAREA DE JOS» (Румунія),

- Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень Національної академії наук України,

- Міжнародний центр інвестиційного розвитку бізнесу (Грузія).

З доповіддю щодо виконання проєкту виступила менеджер проєкту від Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України к.е.н. Карпенко О.О. 

  

На сьогоднішній день у рамках активності «T.1 ESTABLISHMENT OF ROUTES AND TAGGING» / «Т.1 ВСТАНОВЛЕННЯ МАРШРУТІВ ТА ЇХ ПОЗНАЧЕННЯ» ІПРЕЕД НАНУ розробив та надіслав до Головного Партнера п`ять вело маршрутів в Одеському регіоні із позначенням у Google Maps для їх подальшої діджиталізації у рамках активності «T.3 DEVELOPING JOINT DIGITAL PLATFORM» / «T.3 ВПРОВАДЖЕННЯ СПІЛЬНОЇ ЦИФРОВОЇ ПЛАТФОРМИ».

У рамках активності «Т.2 TRAINING AND MENTORING ACTIVITIES FOR BUSINESSES AND ENTREPRENEURS/ «T.2 НАВЧАННЯ ТА ОСВІТНЯ ДІЯЛЬНОСТЬ ДЛЯ БІЗНЕСУ І ПІДПРИЄМЦІВ» ІПРЕЕД НАНУ проведе 9 видів тренінгів для українських стейкхолдерів, перший з яких присвячений обізнаності щодо велосипедного туризму.

У рамках зазначеного заходу увага учасників буде присвячена сутності велосипедного туризму, світовим тенденціям, потенційним перевагам велосипедного туризму для місцевої економіки, спільнот і навколишнього середовища.

У рамках активності «T.4 PLANNING JOINT TOURISTIC AND CULTURAL STRATEGIES)»/ «T.4 ПЛАНУВАННЯ СПІЛЬНИХ ТУРИСТИЧНИХ І КУЛЬТУРНИХ СТРАТЕГІЙ» планується підготовка SWOT та PEST аналізу туристичних і культурних стратегій, які охоплюють усі місця розташування партнерів (в основному, велосипедний туризм і товари народних промислів). Планується аналіз міжнародних тенденцій в галузі культури і туризму, а саме тенденцій подорожей у регіон басейну Чорного моря, туристичного ринку в місцях розташування партнерів проекту, профілі міжнародних відвідувачів. Особлива увага буде приділена загальним закономірностям попиту у місцях розташування партнерів проекту, а саме туристичним і культурним турам, велосипедним турам, глобальним тенденціям, що впливають на культуру і туризм тощо.

На базі зазначеного документу партнери підготують Спільний туристичний і культурний стратегічний план на 2022-2027 роки.

Велосипедний туризм зростає у всьому світі, де збільшується кількість туристів, які беруть участь як в дорожніх, так і в гірських велосипедних турах, а також у велосипедних заходах. За даними Європейської федерації велосипедистів, їзда на велосипеді щорічно приносить на континент понад 44 млрд. Євро, що є результатом 2,3 млрд. туристичних поїздок на велосипеді.

    

Передбачається картографування та позначення велосипедних маршрутів, які будуть визначені у містах партнерів по проєкту, поряд з потенційними туристичними та культурними цінностями кожного з наших партнерів. Одночасно вони матимуть можливість розвивати швидкозростаючий велотуризм у власних містах і тим самим залучати більше вітчизняних та іноземних туристів. Найголовніше, що партнери зможуть скористатися додатковими перевагами велосипедних маршрутів ЄС для своїх міст, зробивши внесок у Європейську велосипедну мережу в проекті EuroVelo цими веломаршрутами. В рамках семінару виступили тренери з обізнаності щодо велосипедного туризму та розробки туристичних маршрутів - Володимир Полторак и Юрченко Юрій. Зокрема тренер Полторак В. розкрив історичні засади розвитку велотуризму в світі та перспективи його для України. Співзасновник проєкту "Hike it" Юрченко Ю. розповів про складності велопоходів, акцентувавши увагу на дотриманні правил безпеки та необхідності знань про фізичні кондиції велосипедиста.

   

Учасник  проєкту Карпенко Г.Ю. розповів про результати діяльності та 5 підготовлених веломаршрутів в Одеській області. Проєкти маршрутів були запропоновані Головному лідеру проєкту на узгодження. Відзначені важливі ініціативи влади щодо створення веломаршрутів "Велике та мале коло" в Одеській області за проєктом Президента України "Велике будівництво".

Наприкінці тренінгу учасникам семінару були вручені сертифікати участі.