Представники високого рівня з 14 країн (дев'ять держав-членів ЄС та п'ять країн, що не входять до ЄС), які відносяться до європейського Дунайського макро-регіону , зібралися 29-30 жовтня в Ульмі (Німеччина) на 4-му щорічному форумі з метою підвести підсумки досягнутого прогресу і вирішити, як регіону рухатися вперед.

   Дебати учасників були зосереджені на широкому колі аспектів : високі технології, соціальне та економічне зростання в Дунайському регіоні: освіта та бізнес; інновації в енергетиці, туризмі; охороні навколишнього середовища та безпеці; проблемах багаторівневого управління.

    Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України, серед інших партнерів проекту Danube-INCO.NET*, прийняв участь у Форумі. Партнери проекту Danube-INCO.NET провели два дні обговорювання та два успішних семінари зі всіма зацікавленими сторонами. Ці зустрічі дали старт нових спільних для Дунайського регіону дій і дискусій в секторі інновацій. 

4-й щорічний Форум це найголовніше щорічна подія для Стратегії ЄС щодо Дунайського регіону (EUSDR). Близько 1200 учасників Форуму представляли національні та регіональні уряди, приватний сектор, громадянське суспільство та наукову спільноту.

Зі слів пані Коріни Крецу, комісару з питань регіональної політики, через чотири роки після запуску Дунайської стратегії ЄС вона приносить відчутні результати. Проте, пані Крецу наголосила на необхідності відновлення політичних зобов'язань та відповідальності сторін Дунайської стратегії, щоб перейти від слів до дій з метою вирішення спільних проблем, зокрема, транспорту, енергетики, безпеки і створення нових робочих місць.

Результатом Форуму стала Спільна заява що виражає усвідомлення політичної прихильності країн-учасників, з метою упорядкувати наявні фінансові засоби зі Стратегією, зокрема Європейський Структурний та Інвестиційний Фонд, «Інструмент для сприяння вступу в ЄС» і Європейський інструмент добросусідства. Для отримання додаткової інформації про спільну заяву скористайтеся посиланням http://danube-inco.net/object/document/16165

Партнери проекту Danube-INCO.NET провели два семінари: друга робоча зустріч стейкхолдерів «Прокладаючи шлях до спільних дій у Дунайському регіоні»; та семінар «Шляхи об’єднання транснаціонального фінансування дослідницької та інноваційної діяльності в Дунайському регіоні».

Проведенню 4-го щорічного Форуму Стратегії ЄС для Дунайського регіону передував щорічний захід Єдиного Дослідницького Центру (Joint Research Centre –JRC), присвячений забезпеченню наукової підтримки Стратегії, якій відбувся 27 та 28 жовтня в Ульмі. Більше 200 науковців з придунайських країн взяли участь у засіданнях, присвячених інноваціям в енергетиці, високим технологіям, водопостачанню та засобам сприяння науковому обміну в Дунайському регіоні. Національна Академія Наук України була представлена на заході Інститутом проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України.

 *Проект Danube-INCO.NET (www.danube-inco.net) базується на політичному діалозі в рамках реалізації Стратегії Європейського Союзу для Дунайського Регіону, гармонізації політичних ініціатив Європейського союзу та посиленні білатерального діалогу щодо реалізації програми ERA (Європейський Дослідницький Простір) й створення Innovation Union, IU (Інноваційного Союзу).

Проект Danube-INCO.NET функціонує з січня 2014 року. Він фінансується Сьомою Рамковою Програмою (FP7) ЄС та спрямований на підтримку Стратегії ЄС для Дунайського регіону (EUSDR) в галузі досліджень та інновацій (R&I). В той час, коли EUSDR розглядає широкий спектр пріоритетів, Danube-INCO.NET орієнтований в основному на двох з них: сьомий -"суспільство знання" та восьмий -"конкурентоспроможність регіону". Проект підтримує політичний діалог, створює наукові мережі, аналізує та підтримує R&I діяльність.

В Україні в якості партнера Danube-INCO.NET виступає Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень Національної Академії наук України.  Національний координатор – Академік НАН України, д.е.н., професор Борис Буркинський.

Проект Danube-INCO.NET орієнтований на вирішення проблем енергоефективності та створенні поновлюваних джерел енергії в контексті розвитку біо-економіки, що здійснюються шляхом «картування», кластеризації та реалізації конкретних «пілотних» проектів.

Проект Дунай-INCO.NET продовжуватиметься до грудня 2016 р. та спрямовуватиме зусилля для того, щоб заходи, публікації та рекомендації, пов'язані зі співпрацею в сфері досліджень та інновацій, досягли якомога ширшої аудиторії та були залучені у майбутньому макро-регіональному розвитку Дунайського регіону.